rdt
04 خرداد 1402 - 09:31

سوخت ناو «دنا» در سفر دور دنیا چگونه تأمین می شد؟

فرمانده ناو شکن دنا گفت: تدارکات لازم برای تأمین سوخت یک دریانوردی 9 تا 10 ماهه دیده شده بود و سفر ناوگروه 86 حدود 213 روز به طول انجامید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ناخدای عرشه مغانی فرمانده ناوشکن دنا صبح امروز در یگ گفت و گوی رسانه ای اظهار کرد: تأمین سوخت ناو دنا در سفر ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش در دور دنیا از طریق تدابیر انجام شده از طریق ناوبندر مکران تأمین می شد.

وی افزود: سوخت مصرفی با ضریب بیشتری به طور کامل در انبارهای ناوبندر مکران تعیبیه و ذخیره شده بود و ناو مکران برای خودش و برای ناو دنا سوخت کامل سفر را به میزان مصرف 9 تا 10 ماه ذخیره کرده بود.

 

به گفته فرمانده ناوشکن دنا، موادغذایی و سوخت در سفرهای طولانی دریایی اهمیت زیادی دارد و ما از شرکت های دانش بنیان داخلی نیز در زمینه ماندگاری مواد غذایی، ذخیره میوه جات و خشکبار و گوشت در انبارهای بالای صفر و زیر صفر نیز همکاری گرفتیم تا بتوانیم این مأموریت را به درستی به انجام برسانیم.

ناخدای عرشه مغانی همچنین تصریح کرد: برخی مواد غذایی با ماندگاری بالای یک سال را نیز در ناو مکران ذخیره کرده بودیم و بحمداله در این زمینه هیچ مشکلی در تغذیه نیروها و خدمه وجود نداشت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237247